بهینه سازی جدول usermeta از طریق حذف متاهای مربوط به کاربران حذف شده

تاریخ: 12 فروردین 1400

هر کاربر در وردپرس شامل یکسری اطلاعات اصلی مانند یوزرنیم، پسورد، ایمیل و همچنین یکسری اطلاعات اضافی مانند نام، نام خانوادگی می باشد.

در دیتابیس وردپرس، جدول wp_users وظیفه ی نگه داری اطلاعات اصلی کاربران و همچنین جدول wp_usermeta وظیفه ی نگه داری اطلاعات اضافی کاربران را بر عهده دارد.

این دو جدول به وسیله آیدی کاربر به هم متصل هستند. این ستون در جدول wp_users به نام ID و در جدول wp_usermeta به نام user_id وجود دارد.

هر رکورد در جدول wp_usermeta فقط برای یک رکورد در جدول wp_users می باشد ولی هر رکورد جدول wp_users می تواند چندین رکورد در جدول wp_usermeta داشته باشد. یعنی هر متا متعلق به فقط یک یوزر می باشد در حالی که هر یوزر می تواند چندین متا داشته باشد.

پاکسازی متاهای کاربران حذف شده از جدول یوزرمتا در وردپرس

 

تصور کنید بنا به هر دلیلی، یک یوزر در جدول wp_users از دست برود. آن گاه ممکن است متاهای آن یوزر هنوز در جدول یوزرمتا موجود باشد.

این متاهای اضافی که دیگر به هیچ کاربری تعلق ندارد، حجمی از دیتابیس را اشغال می کند و به مرور می تواند تاثیر منفی در عملکرد دیتابیس داشته باشد.

با توجه به اینکه معمولا متاهای کاربران حذف شده هیچ کاربرد مشخصی ندارد، بهتر است آنها را را از جدول یوزرمتا حذف نماییم.

حذف متاهای کاربران حذف شده از طریق phpmyadmin

وارد پنل مدیریت هاست خود شوید و سپس به phpmyadmin وارد شوید.

دیتابیس سایت وردپرسی خودتان را سلکت کنید.

بر روی تب sql بزنید و کوئری زیر را اجرا کنید:

 
DELETE FROM wp_usermeta WHERE NOT EXISTS ( SELECT * FROM wp_users WHERE wp_usermeta.user_id = wp_users.ID );

 

تبریک می گویم. شما اکنون توانستید متاهای اضافی کاربران حذف شده را پاک کنید و جدول wp_usermeta را بهینه تر از قبل نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

طراحی افزونه وردپرس